Klub Podróży Darien

Pomysłodawcy i założyciele Klubu!

Klub ten powstał nie tylko dla ludzi kochających podróże, ale przede wszystkim dla tych, którzy kochają przygodę i wszystko to co ona ze sobą niesie.

Specjalizujemy się w organizowaniu wypraw do krajów trzeciego świata, do miejsc do których zwykli turyści zaglądają rzadko. Nasze programy są dziełem zdobytego doświadczenia, zainteresowania daną destynacją, czy wreszcie pasji, która ciągnie nas najbardziej w tereny dzikie i niedostępne.

Ludzie kochający życie i lubiący aktywny wypoczynek mogą pojechać z nami wszędzie. Jesteśmy od tego, żeby zamienić najbardziej szaloną wizję w rzeczywistość. Dlatego, jeżeli marzysz o tym, aby dotrzeć w jakieś miejsce, o którym czytałeś albo słyszałeś, bądź masz jakiś ciekawy globtroterski projekt, tylko brak Ci doświadczenia, bądź niezbędnej wiedzy potrzebnej do jego realizacji, to napisz do nas. Jeżeli się tym zainteresujemy, to nic nas nie powstrzyma od realizacji.

Jeżeli chodzi o cenę naszych wypraw, to jest ona zależna od wielu czynników, ale najważniejsze są cztery: miejsce działania, program wyprawy, ilość uczestników i cena biletów samolotowych. Na każdej wyprawie są koszty stałe, które równomiernie można rozłożyć pomiędzy ilość osób, która z nami jedzie, czyli im więcej uczestników, tym tańszy wyjazd. Jednak my nie jesteśmy biurem podróży i też nie realizujemy naszych projektów z chęci wzbogacenia się. Dlatego z założenia nie zabieramy ze sobą więcej niż 10 osób. W rzeczywistości jeszcze na żadnej wyprawie nie mieliśmy tak wielu osób. Zwykle podróżujemy z małymi 5-6 osobowymi grupami, co jest niesamowicie komfortowe, ponieważ sprzyja lepszej integracji grupy. Zdarzało się nam również realizować program tylko dla jednego uczestnika. Jednak takie rzeczy robimy tylko wtedy, gdy coś nas osobiście bardzo zaciekawi, bądź ta osoba ma nieograniczone możliwości finansowe.

Zupełnie inną sprawą są organizowane przez nas ekspedycje. Na nie staramy się zabierać ludzi, których już znamy i wiemy, że możemy na nich polegać. Tutaj grupa nie może przekroczyć 6 osób, bo wszystko byłoby ciężko zgrać logistycznie. Tutaj nie ma realizacji programu, jest tylko ogólny zarys planu działania. Na miejscu konfrontujemy się z zastaną sytuacją i decydujemy o kierunku podejmowanych działań. Z reguły jedziemy w tereny mało znane przez nas, jak również mało znane przez kogokolwiek. Ekspedycje mają głównie odkrywczy i poznawczy charakter, czasem mogą przybrać wymiar wyczynowy.
Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, poczytać o naszych dokonaniach, zapoznać się z naszą ofertą, albo po prostu poczytać o problemach związanych z dalekimi podróżami, po prostu wejdź na naszą stronę: www.darien.pl. Mam nadzieję, że nie zabraknie nam sił i zaangażowania w udoskonalanie tej internetowej platformy.

Wszystkim czytelnikom, którzy zapuścili się aż tutaj, życzę wszelkiej pomyślności w realizacji stawianych przed sobą zamierzeń!

Tomek Zakrzewski