Planowane wyprawy

Zachęceni sukcesem dwóch tegorocznych wypraw i jednej ekspedycji, postanowiliśmy rozszerzyć działania klubu. Na następny rok zaplanowaliśmy pięć wypraw i jedną ekspedycję. W centrum naszych zainteresowań w dalszym ciągu pozostaje Ameryka Południowa, choć w przyszłych latach planujemy poszerzyć kierunki naszych działań.
Poniżej zamieszczam kierunki i terminy naszych przyszłorocznych wypraw:

NA SZLAKU PRZYGODY

Karnawał w Rio de Janeiro i Wodospady Iguazu!Kierunek: Argentyna, Paragwaj, Urugwaj, Brazylia!

Cel: Zwiedzenia czterech krajów wraz z ich stolicami. Barwne Buenos Aires z argentyńskim tangiem i kolebką piłki nożnej, urokliwe Montevideo, północ Argentyny, gdzie na każdym kroku widać pozostałości po niezwykle licznej polskiej emigracji. Jedna z największych przyrodniczych atrakcji Ameryki Południowej – Wodospady Iguazu, przez wielu uznawane za najpiękniejsze na świecie. Będziemy mieli szanse oglądać je z obydwu stron, zarówno od strony argentyńskiej, jak i brazylijskiej. Zobaczymy pozostałości po kolonii jezuickiej w Paragwaju, znanej z filmu „Misja”, która jest największą atrakcją turystyczną tego kraju. Będziemy mieli również okazję do błogiego leniuchowania na Ilha Grande – rajskiej wyspie u wybrzeży Brazylii, a zakończymy to wszystko szampańską zabawą na karnawale w Rio de Janeiro, słynącym z samby, pięknych kobiet i szaleńczej zabawy do białego rana.

Termin: 20 luty – 9 marzec 2011 r. (18 dni)

Cena: 1000 zł + 1950$ + bilet na samolot (4-5 tys. zł)TREKKING DO INDIAN QUEROS


Kierunek: Peru

Cel: Na tej wyprawie zobaczysz wszystko to, co w Peru zobaczyć powinieneś. Będziesz w Limie, pięknej Arequipie, czy historycznym Cuzco. Zobaczysz cmentarzysko w Nazca, z grobami liczącymi parę tysięcy lat, będziesz surfował po pustynnych wydmach w okolicach Ica, czy pływał po najwyżej położonym żeglownym jeziorze świata - Titicaca. Wreszcie dotrzesz i na własne oczy zobaczysz sławne na cały świat Machu Picchu! Jednak głównym celem tej wyprawy będzie dotarcie do Indian Queros, plemienia żyjącego wysoko w górach, które słynie z długowieczności swoich członków. Swego czasu, niejaki Warszewski rozpropagował to plemię, przy okazji reklamowania środka skutecznego na wszystkie choroby świata, a mianowicie wikakory. O środku tym nic dobrego powiedzieć nie można, jako że panaceum skutecznego na wszystko jeszcze nikt nie wymyślił, jednak jego relacje z podróży do Indian Queros są jak najbardziej autentyczne!

Jest to wyprawa skierowana do ludzi posiadających bardzo dobrą kondycje fizyczną. Trekking bowiem będzie na dużych wysokościach, a dzienne limity przejść nie będą małe. W zamian za to, każdy z uczestników otrzyma bezcenną nagrodę, jaką jest atmosfera i piękno Andów, jednych z najwyższych gór świata.

Termin: 20 marca – 7 kwietnia 2011 (19 dni)

Cena: 1000 zł + 1700$ + bilet na samolot (4-5 tys. zł)ŻAR TROPIKÓW


Kierunek: Kostaryka, Panama!

Cel: Ten program zrealizowaliśmy po raz pierwszy w tym roku. Swoją atrakcyjnością przerósł nasze oczekiwania. Kostaryka i Panama są krajami mało popularnymi turystycznie, chyba najbardziej niedocenianymi pod tym względem w całej Ameryce Południowej. W Kostaryce zobaczymy aktywny wulkan Arenal, który wybucha około 30 razy dziennie i ciągle zieje lawą, wejdziemy na szczyt wulkanu El Chato, gdzie jest jezioro, w którym można się wykąpać. Będziemy spływali jedną z najpiękniejszych raftingowych rzek świata – Pacuare, która notabene po raz pierwszy spłynęli Polacy, w latach 80-tych. Zobaczymy dwie piękne i różnorodne stolice: San Jose i Panama City. Wreszcie będziemy na magicznych wyspach Bocas, czy najpiękniejszej wyspie Panamy - Isla Grande. Największą atrakcją będzie pobyt na wyspach San Blas, które są zamieszkałe przez Indian Kuna, dzielnie strzegących swojej autonomii i odrębności. Wyspy te sprawiają wrażenie raju na Ziemi – biały piasek, krystalicznie czyste morze, rafy koralowe i Indianie, którzy żyją w zgodzie z naturą i swoimi odwiecznymi tradycjami. Naszą wyprawę zakończymy imprezą w Panama City, najprężniej rozwijającym się mieście Ameryki Łacińskiej, którego centrum nawet nowojorczyka mogłoby przyprawić o ból głowy.

Termin: 11-25 czerwca 2011 r. (15 dni)

Cena: 1000 zł + 1600$ + bilet na samolot (4-5 tys. zł)TREKKING DO MIAST ZAGINIONYCH


Kierunek: Peru

Cel: Tego programu chyba nikomu z Was bliżej nie trzeba już przedstawiać. Jest to nasz niezmienny klasyk i perła wśród programów. Jego główną atrakcją jest siedmiodniowy trekking do Machu Picchu, który nie ma nic wspólnego z komercyjnymi trekkingami organizowanymi przez miejscowe biura podróży. My robimy wszystko sami, mamy swoich kucharzy, mulników i przewodników, z którymi współpracujemy już od lat. Trasa została wytyczona przez nas, jest niezwykle ciekawa, ale też wymagająca. Wiedzie przez kompletnie nieturystyczne i dzikie ostępy Peru. Na trasie zobaczymy magiczne inkaskie miasto Choquequirao, które swoją urodą wedle niektórych przewyższa samo Machu Picchu. Każdy będzie mógł wykształcić własną opinię w tym temacie, jako, że Machu Picchu zobaczymy ostatniego dnia trekkingu. Poza tym ujrzymy wszystko to, co w Peru jest warte i godne zobaczenia. Będziemy w Limie, pięknej Arequipie, czy wreszcie magicznym Cuzco. Będziemy pływać po jeziorze Titicaca, zobaczymy Indian Uros, jak również będziemy chodzić po cmentarzysku w Nazca, gdzie leżą szczątki ludzkie sprzed kilku tysięcy lat. Będziemy również surfować na piaskowych wydmach w okolicy Ica.

Program ten jest kierowany do ludzi posiadających bardzo dobrą kondycje fizyczną. Trekking biegnie bowiem na dużych wysokościach i wymaga bardzo dobrego przygotowania fizycznego. W zamian otrzymamy niezapomniane widoki i przeżycia.

Termin: 23 września – 11 października 2011 r. (19 dni)

Cena: 1000 zł + 1700$ + bilet na samolot (4-5 tys. zł)DZIKOŚĆ NATURY


Kierunek: Wenezuela

Cel: Jest to program skierowany do ludzi kochających przyrodę. W czasie tej wyprawy odbędziemy sześciodniowy trekking na najwyższą z tepuis, czyli Roraimę, na której żyje wiele endemicznych gatunków roślin i zwierząt. Trekking ten odbędziemy zupełnie inaczej niż to robią standardowe wycieczki, wykorzystamy nasz czas do maksimum, żeby zobaczyć wszystko to, co jest warte zobaczenia. Polecimy awionetką nad najwyższy wodospad świata Angel, który ma prawie kilometr wysokości i stanowi jedną z największych atrakcji przyrodniczych świata. Poza tym, będziemy mieli okazję wypoczywać na wybrzeżu karaibskim, z nurkowaniem włącznie, jak również zobaczyć przytłaczająco wielkie Caracas. Wenezuela to kraj wielu absurdów, rządzony twardą ręką Hugo Chaveza. Tutaj możemy poczuć się nieco jak w Polsce w czasach PRL-u, pieniądze wymieniamy na ulicy, a zegarki przestawiamy o pięć i pół godziny do tyłu

Termin: 18 października – 4 listopada 2011 r. (18 dni)

Cena: 1000 zł + 1300$ + bilet na samolot (3-4 tys. zł)

Więcej informacji na temat programów wypraw znajdziesz na naszej stronie internetowej:

http://www.darien.pl/

Ponadto znajdziesz tam także relacje z dotychczasowych wypraw, które często odnoszą się do miejsc, w które planujemy jechać również w przyszłym roku. Bogaty materiał zdjęciowy, jak również dość szczegółowe opisy naszych przeżyć znajdziesz również na moim blogu z Ameryki Południowej:

http://www.tomek-southamerica.blogspot.com/

Jeżeli jesteś zainteresowany którąkolwiek z wypraw to daj znać, a prześlę bardziej szczegółowe informacje. Pisz na mój adres email:

tomalazak@interia.pl

Z serdecznym pozdrowieniem,

Tomek Zakrzewski